Parazitai

Viskas prasidėjo, kai sumaniau išmesti brolį į konteinerį. O gal pasibaigė... Žodžiu, nepamenu, svarbiausia, kad taip buvo ir daugiau tikrai nebus.
Nes brolis jau konteinery.

– Ar galima uždaryti langą? – trejeto labiau nei papartis savo žiedo bijąs pavyzdingas mokinys paklausė savo mokytojos.
– O ar jis atidarytas? – aktyviai praktikuojanti netradicinės filosofijos mokslus atsakė pastaroji. – Nes jeigu jis jau uždarytas, to nebegalėtum pakartoti, tiesa?

Taip ir dabar: brolis labiau būti šiukšlių konteineryje, nei dabar yra, negalėtų. Aš negalėčiau būti labiau nuėjęs ir t.t. (čia turėtų būti visokie lyriniai birzgalai, kad gražiau skambėtų).
Mama pjausto stintoms galvas. Nupjauna, nustumia į maišelį, įkiša peilį pilvan, ištraukia vidurius (dauguma jų nėščios, joms reiktų užleisti vietą Kuršių marių srovėje), vėl į maišelį. Procesas kartojamas ritmiškai: stinta pūkis, stinta pūkis, stinta stinta stinta galva, galva, viduria, galva, viduria, galva pūkis, pūkis, pūkis, viduria. Kai kurių žuvyčių oro pūslėse matosi dar judančios kirmėlaitės. Žuvis genda nuo galvos. Nė velnio. Pilvas – visų blogybių šaltinis. Iš ten išlindo ir mano brolis. Iš pradžių net ir jis buvo ikriukas. Viduriai ir galvos krupščiai užrišamos celofaniniame maišelyje ir aš paprašomas išmesti. Gerai.
Šiukšles išvežti svarbu. Taip dauguma sociumo askaridžių ir kaspinuočių gauna socialinį arba sociumualinį būstą. Baisiau, kai jie užsinori kažką nuveikti. Prireikia visuomeninio transporto, kolektyvinio sodo ar net visuotinių rinkimų. Mamos rankos nacionalinės – gerai dirba.
Mano kambaryje supelijusios dvi sienos: ta, kuri stati, ir kuri gulsčia. Jaučiuosi puikiai. Kas rytą atsimerkęs saulės spinduliuose matau skraidančias pelėsio sporas. Giliai įkvėpiu, aaaaa. Antibiotinis oras. Grynas, šviežias, regis, pati gamta mane saugo. Brolio nenusaugojo.
Jis sėdi ant maišelio su stintų galvelėmis, savąją atrėmęs į konteinerio sieną ir būna. Jis ten yra.

Būtis buvo buityje. Buvo būdama buitimi.
Stinta buvo ikriuke. Buvo būdama ikriukas.
Aš buvau savyje. Buvau būdamas savimi.
Brolis buvo konteineryje. Buvo būdamas konteineris.

O man kas? Aš kvėpuoju grynu oru, triauškinu keptas stintas ir galvoju apie filosofinę mokytoją. Mama galvoja, kad brolis savo kambary laužo žaislams galvas.


Komentarai

  1.        Deividas

           Labai gerai! <3 tik brolio gaila :((

  2.        

           Jėga; skani rašliava. Bus tų brolių.

Komentuoti: